ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ ТА СТРАХУВАННЯ З НАЦІОНАЛЬНИМ БАНКОМ УКРАЇНИ

Викладачі кафедри фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету активно долучаються до освітніх заходів Національного банку України, що допомагає зробити освітній процес більш інформаційним, наочним та динамічним. Запропоновані НБУ освітні заходи спрямовані на розвиток фінансової грамотності молодого покоління та формування високої фінансової культури українського суспільства. Теми вебінарів НБУ для закладів вищої освіти – особливо актуальні для студентів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».
23 березня 2023 р. в рамках навчальних дисциплін «Кредитування і контроль» та «Навчальна практика» (викладач – к.е.н., доцент Ларіонова К.Л.) здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» брали участь у вебінарі «Кредитні відносини від античності до сучасності». Цей вебінар є одним із заходів НБУ з нагоди Global Money Week Ukraine 2023, що в цьому році проходить у більш ніж 100 країнах світу з 20 березня до 2 квітня.
Модератором заходу був Андрій Бойко-Гагарін, доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошей НБУ. Студенти мали змогу ознайомитися з історією зародження кредитних відносин від античних часів до сучасності. Студентів дуже зацікавила розповідь про перші кредитні відносини, що виникли в межах племінних общин, про позики для розвитку морської торгівлі та позики лихварів Середньовіччя, про перші банки і банківські продукти, котрі вони пропонували своїм клієнтам.



Особливу увагу автор вебінару приділив саме кредитним відносинам в часи Української революції (Визвольних змагань) у 1917—1921 роках та розвитку сучасного кредитного ринку України.



Дякуємо Національному банку України за організацію заходів щодо підвищення фінансової грамотності студентів і сподіваємося на плідну співпрацю в майбутньому!
Саме сучасній молоді під силу впроваджувати позитивні зміни, які впливатимуть на формування нових фінансових навичок та належної фінансової поведінки, що у свою чергу сприятиме досягненню як індивідуального сімейного, так і колективного фінансового успіху на державному рівні.