Ювілейні 25 років розвитку кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку

Сьогодні кафедра фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку відзначає свій 25-ти річний ювілей. Кафедру було створено на факультеті бізнесу Технологічного університету Поділля за наказом ректора №155 від 02.11.1998 р., з метою навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців вищої кваліфікації за спеціальністю «Фінанси і кредит» та здійснення науково-дослідної роботи за відповідним напрямом.

Першим завідувачем кафедри (1998–2000 рр.) була кандидат економічних наук, професор Євгенія Григорівна Рясних

З 2000 р. по 2005 р. кафедру очолювала кандидат економічних наук, доцент Валентина Миколаївна Шацька.

З 2005 р. по 2013 р. кафедрою завідувала кандидат економічних наук, професор Ірина Михайлівна Михайловська.

З червня 2013 року кафедру фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку очолює доктор економічних наук, професор, академік Академії економічних наук України, Ніла Анатолівна Хрущ.

Сьогодні кафедра фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку є випусковою кафедрою факультету економіки і управління Хмельницького національного університету, яка здійснює підготовку фахівців в галузі знань 07 «Управління та адміністрування» за спеціальністю 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» всіх форм навчання за двома рівнями вищої освіти:

– першим (бакалаврським) рівнем освіти (освітньо-професійні програми: «Фінанси, банківська справа та страхування» та «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»);

– другим (магістерським) рівнем (освітньо-професійна програма «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок»).

Освітня діяльність колективу кафедри спрямована на підготовку фахівців та професіоналів у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку, які володіють глибокими теоретичними та практичними знаннями, уміннями та навичками, високою професійною кваліфікацією і є патріотами держави.

Більшість студентів, уже під час навчання на випускних курсах, починають працювати за спеціальністю – починають свою професійну кар’єру. 90 % випускників освітніх програм кафедри працюють за отриманою спеціальністю, що свідчить про високий рівень їх професійної підготовки та затребуваність на ринку праці.

Кафедра відзначається потужним кадровим складом науково-педагогічних працівників:

– доктори економічних наук (Ніла Хрущ, Раїса Квасницька),

– кандидати наук (Катерина Ларіонова, Ірина Форкун, Інна Доценко, Леся Матвійчук, Людмила Приступа, Олександр Фрадинський, Іванна Сидорчук);

– старший викладач (Тетяна Гордєєва).

Викладачі кафедри забезпечуючи якісну реалізацію освітнього процесу за освітніми програмами постійно підвищують свою кваліфікацію через проходження міжнародних та всеукраїнських стажувань, стажувань в інших закладах вищої освіти та в інституційних одиницях різних секторів економіки України, різних навчальних курсів, участь у тренінгах та вебінарах.

Багатогранною є співпраця кафедри із різними групами стейкголдерів – роботодавцями, випускниками, зовнішньою академічною спільнотою – які беруть активну участь в заходах, які пов’язані з покращенням змісту освітніх програм (обговорення на розширених засіданнях кафедри), удосконаленням освітнього процесу та його реалізації (читання гостьових лекцій, керівництво здобувачами під час практик).

Здобутки кафедри результуються у високих досягненнях викладачів, як за їх особистим рейтинговим оцінюванням науково-педагогічного персоналу Хмельницького національного університету, так і за оцінюванням колективів кафедр університету.

За результатами рейтингового оцінювання Хмельницького національного університету колектив кафедри фінансів, банківської справи та страхування щорічного нагороджується грамотами у групі випускових (фахових) гуманітарно-економічних кафедр.

Колектив кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку

НАША МЕТА –

ВАШЕ УСПІШНЕ ТА ЩАСЛИВЕ МАЙБУТНЄ!