Держбюджетні науково-дослідні роботи викладачів кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку

1. Моделювання стратегій безпечного розвитку інноваційно-орієнтовних соціально-економічних систем(номер державної реєстрації 0122U001212, термін виконання: 01.01.2022-01.01.2024).

Керівник: д.е.н., професор Хрущ Н.А.

Виконавці НДР з числа співробітників кафедри ФБСС: Форкун І.В., Доценко І.О., Матвійчук Л.О., Приступа Л.А.

Метою проекту є розробка теоретико-методологічних та практичних рекомендацій щодо управління економічною безпекою та стратегічним розвитком соціально-економічних систем в умовах економічних трансформацій на основі моделювання економічних ситуацій.

Для досягнення поставленої мети передбачається виконати наступні завдання:

  • дослідити існуючий науковий доробок у сфері управління економічною безпекою, стратегічним та інноваційним розвитком соціально-економічних систем;
  • створити комплекс теоретико-методологічних підходів до формування та моделювання стратегій безпечного розвитку інноваційно-орієнтованих соціально-економічних систем;
  • обґрунтувати систему параметрів для оцінювання і моделювання здатності соціально-економічних систем до підтримання економічної безпеки та забезпечення ефективного стратегічного розвитку на основі синергії партнерської взаємодії в умовах інноваційних змін;
  • розробити систему комплексного оцінювання інноваційного потенціалу соціально-економічних систем на мікро-, мезо- та макрорівнях;
  • розробити науково-методичний підхід до комплексного оцінювання здатності соціально-економічних систем до підтримання економічної безпеки.

2. Моделювання інноваційного ресурсного потенціалу в стратегіях безпечного розвитку підприємств малого та середнього бізнесу(номер державної реєстрації 0120U102123, термін виконання: 10.04.2020-31.12.2021).

Керівник: д.е.н., професор Хрущ Н.А.

Виконавці НДР з числа співробітників кафедри ФБСС: Форкун І.В., Доценко І.О., Матвійчук Л.О., Приступа Л.А.

Метою проекту є розробка інструментарію забезпечення процесів моделювання та управління інноваційним ресурсним потенціалом в стратегіях безпечного розвитку підприємств та формування комплексу практичних рекомендацій  щодо забезпечення здатності підприємств малого та середнього бізнесу управляти ресурсним потенціалом та економічною безпекою в процесі їх стратегічного інноваційного розвитку на основі моделювання економічних ситуацій.

Результати роботи – розроблено складові механізмів, стратегій і технологій управління ресурсним потенціалом, економічною безпекою, інноваційним розвитком підприємств та елементи тактики управління підприємствами малого і середнього бізнесу України.

Опубліковано монографії за фундаментальними та прикладними дослідженнями: у закордонних наукових виданнях – 3; у журналах, що входять до наукометричних баз даних Scopus, Web of Science – 4.

3. Моделювання фінансово-економічної безпеки підприємницьких структур в стратегіях їх інноваційного розвитку (номер державної реєстрації 0117U001170, термін виконання: 01.01.2017 – 31.12.2019).

Керівник: д.е.н., професор Хрущ Н.А.

Виконавці НДР з числа співробітників кафедри ФБСС: Сидорчук І.П., Матвійчук Л.О., Приступа Л.А., Іжевський П.Г.

Метою проекту є розробка теоретичних засад, методологічних підходів та практичних рекомендацій щодо управління фінансово-економічною безпекою підприємницьких структур  та забезпечення їх інноваційного розвитку на основі моделювання економічних ситуацій.

Для досягнення поставленої мети визначено наступні завдання:

  • створити комплекс теоретико-методологічних підходів до формування, реалізації та моделювання стратегій управління фінансово-економічною безпекою та інноваційного розвитку підприємницьких структур;
  • обґрунтувати систему параметрів для оцінювання і модулювання здатності підприємницьких структур підтримувати фінансово-економічну безпеку в процесі інноваційного розвитку;
  • розробити систему комплексного оцінювання рівня фінансово-економічної безпеки підприємницьких структур із застосуванням методів економіко-математичного моделювання;
  • розробити складові системи управління фінансово-економічною безпекою та інноваційним потенціалом підприємницьких структур;
  • побудувати моделі та розробити на їх основі програмне забезпечення реалізації сценаріїв інноваційного розвитку підприємницьких структур в умовах динамічних ринків;
  • розробити комплекс науково-методичних підходів до моделювання мотиваційного середовища підприємницьких структур.

Результати роботи – розроблено теоретичні засади, методологічні підходи та практичні рекомендації щодо управління фінансово-економічною безпекою підприємницьких структур та забезпечення їх інноваційного розвитку на основі моделювання економічних ситуацій.

Опубліковано монографії за фундаментальними та прикладними дослідженнями: у закордонних наукових виданнях – 5; у журналах, що входять до наукометричних баз даних Scopus, Web of Science – 4. У 2019 році відбувся захист докторської дисертації  Іжевського П.Г.

4. Процеси формування та моделювання стратегії і тактики управління фінансами суб’єктів господарювання (номер державної реєстрації 0114U00272, термін виконання: 1.01.2014 – 31.01.2016).

Керівник: д.е.н., професор Хрущ Н.А.

Виконавці НДР з числа співробітників кафедри ФБСС: Григорук П.М., Квасницька Р.С., Приступа Л.А., Доценко І.О., Матвійчук Л.О.

Мета науково-дослідної роботи полягає у розробці теоретичних засад, методичних підходів та науково-практичних рекомендацій щодо формування та моделювання стратегій і тактики управління фінансами суб’єктів господарювання.

Результати роботи:

  • створено комплекс стратегій і тактики управління фінансами суб’єктів господарювання;
  • розроблено науково-методичне забезпечення стратегій і тактики управління фінансами суб’єктів господарювання;
  • побудовано систему комплексного оцінювання та моделювання і визначено рівень ефективності фінансової діяльності суб’єктів господарювання;
  • створено пакет науково-практичних рекомендацій щодо ефективного стратегічного фінансового розвитку господарських суб’єктів в сучасному динамічному середовищі.

Опубліковано монографії за фундаментальними та прикладними дослідженнями: у закордонних наукових виданнях – 3; у журналах, що входять до наукометричних баз даних Scopus, Web of Science – 4.