Навчально-науковий виробничий центр «ПРОФІ-Т» (ННВЦ «ПРОФІ-Т») створено при кафедрі фінансів, банківської страви та страхування з метою розбудови навчально-наукового комплексу кафедр економічного спрямування.
Керівник ННВЦ «ПРОФІ-Т» – д.е.н., професор, академік Академії економічних наук України Хрущ Н. А.
Предметом діяльності центру є здійснення наукових досліджень в економіці України і світу та проведення на базі центру різноманітних форм навчальної роботи.
Мета (основний напрям) наукової діяльності центру – розробка фундаментальних і прикладних інноваційних концепцій стратегічного і тактичного управління та впровадження їх у діяльність підприємницьких структур України.
В структурі центру, згідно з наказом ректора ХНУ № 100 від 27 червня 2013 р., функціонує навчально-наукова Лабораторія стратегічних досліджень в економіці. Науковий керівник лабораторії – д.е.н, професор Хрущ Н.А. Завідуючий лабораторії – д.е.н, професор Григорук П.М.
Напрями наукових досліджень центру:
– розробка теоретико-методологічних та прикладних аспектів процесів формування та моделювання стратегій і тактик управління діяльністю підприємницьких структур в сучасному динамічному середовищі;
– науково-методичне обґрунтування прикладних аспектів забезпечення здатності суб’єктів господарювання управляти економічним потенціалом та фінансовою безпекою в процесі їх стратегічного інноваційного розвитку;
– впровадження концептуально нових підходів до побудови методології стратегічного і тактичного управління у діяльність підприємницьких структур України.
Реалізація напрямів наукових досліджень центру забезпечується колективом наукової школи «Стратегії і тактика управління діяльністю підприємницьких структур» д.е.н., проф. Хрущ Н. А.
Результати діяльності центру станом на 1.01.2020 р.:
– виконано 2 фундаментальних (держбюджетних) наукових дослідження та 2 господарсько-договірні НДР;
– проведено 5 міжнародних науково-практичних конференцій, зокрема, вперше у Хмельницькому національному університеті проведено конференцію «Стратегії, моделі та технології управління економічними системами» (SMTESM-2019) із індексацією матеріалів у наукометричних базах CPCI (Web of Science), CNKI, Google Scholar та ін.;
– захищено 9 докторських та 14 кандидатських дисертацій;
– опубліковано 12 монографій та 29 розділів у колективних монографіях;
– видано 13 навчальних посібники та отримано 6 авторських свідоцтв;
– опубліковано понад 300 публікацій у фахових виданнях України та за кордоном (з них 18 у Scopus та WoS).
Фундаментальна (держбюджетна) НДР «Процеси формування та моделювання стратегії і тактики управління фінансами суб’єктів господарювання» у 2017 р. стала переможцем ХІІ Хмельницького обласного конкурсу науково-дослідних робіт із врученням 1 премії в номінації «Фундаментальні НДР».
Фундаментальна (держбюджетна) НДР «Моделювання фінансово-економічної безпеки підприємницьких структур в стратегіях їх інноваційного розвитку» у 2020 році стала переможцем ХV Хмельницького обласного конкурсу науково-дослідних робіт із врученням 3 премії в номінації «Прикладні/фундаментальні НДР».
Перспективи розвитку ННВЦ «ПРОФІ-Т» у 2021 році:
– виконання науково-дослідної роботи на тему: «Моделювання інноваційного ресурсного потенціалу в стратегіях безпечного розвитку підприємств малого та середнього бізнесу» (прикладне дослідження, що виконується за рахунок видатків загального фонду державного бюджету, номер державної реєстрації 0120U102123);
– укладання договорів на створення (передачу) науково-технічної продукції (на виконання госпрозрахункової НДР) із підприємствами Хмельницької області ПП «Євросир» та ТОВ «Елідан» та їх виконання протягом 2020-2021 рр.
– організація та проведення науково-практичних конференцій;
– захист докторських та кандидатських дисертацій, магістерських дипломних робіт;
– видання монографій, посібників;
– публікація результатів дослідження у фахових виданнях України та за кордоном (в т.ч. Scopus та WoS);
– проведення навчальних семінарів в рамках проекту кафедри ФБСС «Фінансова грамотність»;
– розробка і впровадження в навчальний процес нових засобів навчання, створених за результатами наукових розробок;
– залучення студентів, аспірантів у складі наукових колективів до розробки та впровадження результатів наукових досліджень з одночасним їх супроводом.
Наукова школа «Стратегії і тактика управління діяльністю підприємницьких структур»