Одним з пріоритетних напрямів роботи кафедри фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету є співпраця з стейкхолдерами.
Якщо раніше тематичні зустрічі, семінари, тренінги, тематичні школи, конференції, форуми, стажування і практики у більшості передбачали очну зустріч та спілкування, то приймаючи зміну парадигми освітнього процесу й адаптацію економічного простору до роботи в дистанційному форматі, кафедра фінансів, банківської справи та страхування виступила з ініціативою створенняон-лайн проекту “Фінансовий простір в умовах нових викликів та загроз”. У межах проекту планується проведення тематичних веб-конференцій з представниками інститутів фінансового ринку, бізнес-структур, державних органів та організацій для обговорення найбільш актуальних питань та тенденцій у сфері сучасних фінансів.
Продовжуючи традиції багаторічної дружньої співпраці, запропоновану ідею підтримала команда фінансових менеджерів західного регіону UKRSIBBANK BNP Paribas Group, у якому працює та будує кар’єру значна кількість випускників спеціальності “Фінанси, банківська справа та страхування”.
5 травня на базі платформи ZOOM було проведено серію веб-конференцій із запрошеними гостями-спікерами, що об’єднали понад 50 учасників у складі яких активно працювали студенти-фінансисти всіх курсів навчання.
Старт е-диспуту було покладено доповіддю Начальника Подільського регіонального управління UKRSIBBANK BNP Paribas Group Косачевича Віктора Михайловича на тему: “Особливості роботи банківської установи в умовах карантину”.
Спікер наголосив на максимізації зусиль керівництва та колективу для забезпечення безперебійного стабільного обслуговування клієнтів в умовах загальнодержавного карантину і дотримання інструкцій щодо карантинних заходів у відділеннях.
У доповіді було також, визначено що, банк на період карантину, окрім класичних технологій роботи з клієнтами в період фінансової нестабільності, зокрема відміни нарахування штрафів, пені та комісій за виникнення простроченої заборгованості для клієнтів по споживчому кредитуванню, розгляду питань реструктуризації кредитів і пільгового режиму, активно працює над впровадженням цифрових технологій та сервісів. Так, одним з нововведень, є надання клієнтам можливості відкриття он-лайн рахунків без відвідування банку. Водночас, фінансовий експерт, також наголосив на необхідності підвищення уваги та відповідальності користувачів при здійсненні он-лайн розрахунків через підвищення ступеня кібер-ризиків.
Тому, відповідаючи на одне з питань студентської аудиторії, про стратегічні перспективи розвитку банку, Косачевич В.М. ключовим напрямом визначив – розвиток технологій убезпечення обслуговування клієнтів.
Лейтмотивом виступу Старшого менеджера Групи по роботі з персоналом у Західному регіоні Управління підбору персоналу UKRSIBBANK BNP Paribas Group Бегебко Тетяни Іванівни стало твердження: “У світі, що змінюється шлях до успіху дарує задоволення”, а розповідь про можливості професійної самореалізації та розвитку у банківській структурі міжнародної фінансової групи, що працює у 72 країнах світу, особливо зацікавила майбутніх фінансистів.
Для випускників можливості кар’єрного розвитку в банку поділяються на 3 ключових напрями:
– робота з клієнтами (роздрібний і корпоративний бізнес),
– фінансова аналітика
– професії, що супроводжують ведення бізнесу.
Доповідач, зауважила, що “якщо початковим етапом роботи у банківській сфері можуть бути посади, фахівцями по роботі з фізичними особами та роздрібним бізнесом (кредитний експерт, касир, спеціаліст контакт-центру, спеціаліст у відділенні банку), то робота з корпоративними клієнтами, потребує більшого досвіду та кваліфікації, майстерності у проведенні переговорів та обізнаності з різноманітних фінансових питань”.
Напрям діяльності фінансових аналітиків передбачає підвищення ефективності роботи банку, його убезпечення від різних ризиків та збільшення обсягів банківського капіталу.
Менеджер наголосила, що для студентів та випускників ЗВО UKRSIBBANK BNP Paribas Group пропонує різні програми стажування та працевлаштування у банку.
Однією з таких програм для студентів є можливість пройти практику в он-лайн режимі (https://my.ukrsibbank.com/ua/careers/online_practice_for_students/).
Інтерактивний курс, що включає матеріали щодо організаційних засад банківської сфери і діяльності банку; банківських послуг; касових операцій; правил визначення ознак та обміну банкнот, розмінних та обігових монет національної валюти України; комплаєнсу; правильного інтернет-банкінгу та професійних напрямків і кар’єри в банку, супроводжується тестовими запитаннями, включає пізнавальні відео.
Особливе захоплення студентської аудиторії та приємні відчуття радості та гордості викладачів випускової кафедри фінансів, банківської справи та страхування викликала зустріч з випускницею спеціальності 2013 року, відмінницею навчання, а сьогодні Начальником відділення №520 Подільського РУ UKRSIBBANK BNP Paribas Group Задоянчук Юлією Юрієвною.
Юлія Юріївна, подякувала своїй Alma Mater за ґрунтовний базис фахової підготовки та можливість початку кар’єри одразу після захисту дипломної роботи на місці проходження переддипломної практики.
Начальник відділення, у ході виступу та обговорення доповіді на тему: “Нові банківські послуги та технології ”, зауважила на клієнтоорієнтованість функціонування та розвитку UKRSIBBANK BNP Paribas Group у режимі обслуговування 24/7 (UKRSIBBANK 24/4). Так, для приватних осіб пропонується широкий асортимент платіжних карток, зокрема пакетні пропозиції All Inclusive (що є поєднанням банківських та страхових послуг, містять додаткові сервіси та привілеї в одному договорі, на одному аркуші та за один візит і пропонуються у 5 пропозиціях), миттєві, соціальні, пенсійні та зарплатні картки з можливостями он-лайн інформування та безконтактних розрахунків, можливістю встановлення лімітів на здійснення операцій за картковим рахунком для уникнення шахрайств та протиправних дій третіх осіб.Кафедра фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету щиро дякує запрошеним гостям – за змістовні та цікаві тематичні виступи, ґрунтовні відповіді і максимальну відкритість до аудиторії!Щира подяка науково-педагогічним працівникам – колегам Факультету економіки і управління, які з огляду на професійну спрямованість, доповнили актуальні аспекти обговорення сучасних економічних проблем!Подяка усім зацікавленим студентам, для яких он-лайн платформа стала не лише можливістю додаткових знань та обміну думками, а й, сподіваємось, потужним мотиваційним заходом для інтенсивного навчання, саморозвитку та визначення професійних пріоритетів!
Запрошуємо усіх долучатися до майбутніх інтерактивних онлайн-заходів, про які буде обов’язково поінформовано:
Веб-сайт: https://fbs.khnu.km.ua/
Facebook: www.facebook.com/groups/419887065066867