Гостьова лекція на тему:  «Реалізація державної політики щодо підтримки малого і середнього бізнесу Регіональним фондом підтримки підприємництва по Хмельницькій області»

У межах багатогранної та багаторічної співпраці кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку зі стейкхолдерами-роботодавцями в аспекті подальшого розвитку та вдосконалення освітнього процесу, вивчення особливостей реалізації державної та регіональної політик щодо підтримки малого і середнього бізнесу на теренах Хмельницької області, 02.10.2024р. здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» брали участь у гостьовій лекції на тему:  «Реалізація державної політики щодо підтримки малого і середнього бізнесу Регіональним фондом підтримки підприємництва по Хмельницькій області».

Запрошений лектор – Лариса СЛОБОДЯНЮК, юрист-консульт РФПП по Хмельницькій області.

У ході лекції Лариса Петрівна детально зупинилася на тих завданнях, які стоять перед РФПП по Хмельницькій області щодо підтримки малого та середнього підприємництва в контексті сприяння економічному розвитку Хмельницького регіону. Було проаналізовано динаміку надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва Хмельниччини за рахунок коштів обласного бюджету на пільгових умовах, окреслено умови та переваги пільгового кредитування, які визначені у Порядку використання коштів обласного бюджету, що виділяються на надання фінансово-кредитної підтримки суб’єктам підприємництва, затвердженого рішенням Хмельницької обласної ради №17-18/2023 від 07.12.2023 року https://www.adm-km.gov.ua/wp-content/uploads/2024/01/20231214124644264.pdf

Акцентовано увагу на пріоритетні напрямки відповідно до яких надається фінансово-кредитна підтримка, серед яких: виробництво та переробка сільськогосподарської продукції; виробництво машин, устаткування та готових металевих виробів, електричного, електронного та оптичного устаткування, приладобудування; освоєння та розробка високотехнологічних виробів; виробництво будівельних матеріалів; упровадження енергозберігаючих технологій та реалізація енергоефективних проектів; упровадження інновацій, розвиток інформаційних технологій; легка та деревообробна промисловість; туристична та рекреаційна сфери (розвиток готельного бізнесу, сільського зеленого туризму, виготовлення сувенірної продукції, відродження народних промислів тощо); надання соціальних, побутових та інших послуг населенню.

Лариса Петрівна відмітила економічну ефективність від реалізації даного проєкту, який забезпечується шляхом наповнення бюджетів через сплату податків та зборів, а також створенням нових робочих місць.

Було розглянуто також успішні та цікаві реалізовані проєкти суб’єктами підприємництва за підтримки РФПП по Хмельницькій області.

Після виступу студенти та всі присутні мали змогу задати найрізноманітніші питання гостьовому лектору, які стосувалися практично усіх аспектів діяльності РФПП по Хмельницькій області та реалізації державної та регіональної політик щодо підтримки малого і середнього бізнесу на теренах Хмельницької області.

Слухачі та організатори гостьової лекції щиро вдячні Ларисі СЛОБОДЯНЮК за фахово проведене заняття та висловлюють сподівання на подальшу співпрацю!