АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ ТА МОБІЛЬНІСТЬ: ДОСВІД ФРАНЦІЇ ТА АКТУАЛЬНІ МОЖЛИВОСТІ
25 жовтня 2024 року в межах пропагування академічної доброчесності та можливостей для індивідуальної міжнародної мобільності для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» було проведено гостьову лекцію «Академічна доброчесність та мобільність: досвід Франції та актуальні можливості». На запрошення доцента кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Ірини ФОРКУН гостьовим лектором була ЛІЛІЯ ДОРУНДЯК, генеральна інспекторка Міністерства вищої освіти Франції, спеціалістка освіти Ректоратів Парижа та Критея, голова екзаменаційного центру ЗНО (НМТ) у Парижі.
На гостьовій лекції пані Ліля детально охарактеризувала систему вищої освіти Франції, звернула увагу на те, що в країні вжито екстрених заходів для полегшення прийому іноземних студентів з України, які мають доступ до системи тимчасового захисту.
Академічній доброчесності у Франції приділяється досить значна увага. Прояви недоброчесності (плагіат; фальсифікація; фабрикація; академічне шахрайство; фальшування тощо) наказуються відрахуванням з закладу освіти та неможливістю наступного вступу (поновлення на навчання) протягом 5 років.
Академічна мобільність для здобувачів та викладачів є ефективним інструментом підвищення якості освіти і реалізуються через агенцію CAMPUS FRANCE, яка має статус організації національного значення.
Дякуємо спікеру за цікаву лекцію та детальну інформацію про важливість академічної доброчесності та можливості академічної мобільності як для здобувачів, так і для викладачів в університетах Франції. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.