БІНАРНЕ ЗАНЯТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ M.E.DOC
Використання інноваційних засобів та технологій організації освітнього процесу сприяє як підвищенню зацікавленості здобувачів вищої освіти в освоєнні нового навчального матеріалу, так і дозволяє викладачам знайти більш прогресивні й змістовно наповнені способи комунікації зі студентами. Практика проведення бінарних занять є одним із важливих інноваційних інструментів організації освітнього процесу, адже дозволяє найкраще продемонструвати здобувачам вищої освіти міжпредметну взаємодію та взаємозв’язки між освітніми компонентами.
22 жовтня 2024 року к.е.н., доцентом кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Іриною ФОРКУН та к.е.н., доцент кафедри обліку, аудиту та оподаткування Людмилою БОГАТЧИК проведено бінарне заняття з дисципліни «Бюджетна система та казначейське обслуговування бюджетів» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» в рамках вивчення теми «Видатки бюджету на соціальний захист населення і соціальну сферу (Видатки бюджету на освіту)».
Під час бінарного заняття студенти отримали можливість ознайомитись із складовими фінансового забезпечення закладів освіти різних рівнів, зокрема, особливостями складання та виконання кошторисів бюджетних установ, порядком отримання асигнувань з бюджетів різних рівнів та складання звітності щодо їх цільового використання. Оскільки у складі видатків бюджетних установ основну частку займають витрати на оплату праці, викладач Ірина ФОРКУН детально зупинилась на порядку формування посадових окладів для окремих категорій працівників закладів освіти, а також послідовності встановлення передбачених законодавством видів надбавок і доплат. Викладач Людмила БОГАТЧИК ознайомила студентів із можливостями програмного продукту M.E.Doc щодо автоматизації робіт із формування та розрахунку посадових окладів для працівників закладів освіти, а також сум належної їм до виплати заробітної плати.
Під час бінарного заняття здобувачі вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» мали змогу за даними ситуативних завдань із використанням можливостей модуля Заробітна плата програмного продукту M.E.Doc розрахувати посадові оклади для окремих працівників закладів освіти (професорсько-викладацького складу, вчителів, допоміжного персоналу та ін.), встановити належні їм надбавки та доплати (за вислугу років, керівництво школою, науковий ступінь, вчене звання, суміщення посад та ін.), провести розрахунок заробітної плати з урахуванням можливих святкових чи вихідних днів, невиходів на роботу з поважних причини та ін.
Загалом, студентами було відзначено позитивний вплив бінарного заняття на формування професійних компетенцій з дисципліни «Бюджетна система та казначейське обслуговування бюджетів» та зазначено, що використання інноваційних форм організації освітнього процесу не лише суттєво покращує виклад та засвоєння навчального матеріалу, але й дозволяє практично прослідкувати міжпредметну взаємодію при вивченні окремих освітніх компонентів.
Бажаємо подальших успіхів у впровадженні сучасних інформаційних систем і технологій в освітній процес при підготовці сучасного фахівця за ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування».