01 листопада 2023 року в рамках вивчення освітньої компоненти «Бюджетна система та казначейське обслуговування бюджетів» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська  справа та  страхування» Хмельницького національного університету було проведено бінарну лекцію на тему: «Фінансове планування у новій моделі фінансування закладів охорони здоров’я».

Лектори: Ірина ФОРКУН, доцентка кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку та Наталя ФРОЛОВА, головний економіст планово-економічного відділу ДУ «Інститут урології ім. акад. О. Ф. Возіанова Національної академії медичних наук України».

В першій частині бінарної лекції Ірина ФОРКУН охарактеризувала сучасну систему охорони здоров’я України, особливості реалізація державної політики в сфері охорони здоров’я,суб’єкти управління  в системі охорони здоров’я та їх повноваження, нормативно-правову базу планування та фінансування видатків закладів охорони здоров’я, склад бюджетних видатків на охорону здоров’я.

В другій частині бінарної лекції Наталя ФРОЛОВА акцентувала увагу здобувачів на специфіці бюджетних призначень та бюджетних асигнувань, особливостях планування показників кошторису закладу охорони здоров’я (за статтями видатків) на прикладі ДУ «Інститут урології ім. акад. О. Ф. Возіанова Національної академії медичних наук України», тарифній сітці розрядів та коефіцієнтів  працівників системи охорони здоров’я, базових гарантіях розміру мінімальної зарплати медичним працівникам, а також методиці розрахунку вартості послуг з медичного обслуговування.

Велику зацікавленість та жваву дискусію викликало обговорення Програми медичних гарантій та видів гарантованих медичних послуг для громадян України, тарифи за Програмою медичних гарантій 2023.

Щиро дякуємо спікерам за високий рівень підготовки й проведення даної лекції, сподіваємось на розширення кордонів співпраці!