Екскурсія та виїзна лекція на тему «Страхова компанія: сутність, основні функції та особливості роботи під час воєнного стану» за участі директора Хмельницької обласної дирекції ПрАТ «Страхова компанія «Євроінс Україна»Вадима ШЕВЧЕНКО

У межах багатогранної співпраці кафедри фінансів, банківської справи та страхування з стейкхолдерами-роботодавцями в аспекті подальшого розвитку та вдосконалення освітнього процесу, 22 травня 2023 року відбулась екскурсія та виїзна лекція на тему «Страхова компанія: сутність, основні функції та особливості роботи під час воєнного стану» за участю здобувачів ОПП «Фінанси, банківська справа та страхування» першого та другого курсів навчання (ФБС-22-1, ФБС-22-1, ФБС-21-1) першого (бакалаврського рівня) вищої освіти. Лекція була проведена в контексті «Начальної практики» та дисципліни «Страхування та фінанси страхових організацій». Разом із доцентом кафедри Ларіоновою Катериною студенти відвідали Хмельницьку обласну дирекцію ПрАТ «Страхова компанія «Євроінс Україна».

Провів екскурсію та виїзну лекцію Вадим Шевченко – директор Хмельницької обласної дирекції ПрАТ «Страхова компанія «Євроінс Україна», який є випускником спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Хмельницького національного університету.

Найбільш позитивні враження студентів були від того, що зустріч відбулась у приміщені самої страхової компанії. На початку зустрічі вони змогли наочно ознайомитися з організаційною структурою страхової компанії, познайомитися з її працівниками, побачити робоче місце працівника страхової компанії. Вадим Шевченко під час лекції розповів студентам про специфіку роботи страхової компанії, про особливості роботи її працівників, про основні страхові продукти, які пропонує дана страхова компанія і які найбільше користуються попитом під час воєнного стану на вітчизняному страховому ринку. Також ознайомив студентів із страховим полісом, що засвідчує факт укладення договору страхування і містить його умови, та спеціальним бланком європротоколу, який заповнюється водіями-учасниками ДТП на місці аварії і є підставою для виплати страхового відшкодування потерпілим. Розповів про особливості їх заповнення та підкреслив, що європротокол в період короновірусу і війни може заповнюватися не тільки в паперовому вигляді але і в електронному з використанням системи «Електронний Європротокол»

Також спікер дуже цікаво розповів про свій професійний шлях і як ще під час навчання в університеті вже почав працювати в страховій сфері. Він власним прикладом довів, що досягнути високої посади в страховій сфері можна, якщо ти любиш свою професію і постійно підвищуєш свій професійний рівень.

Вадим Шевченко також зазначив, що робота працівника страхової компанії дуже цікава, однак потребує спеціальних знань, дає можливість постійного розвитку, дозволяє опановувати суміжні професії в страховій компанії. Досвідчений страховик – це фахівець одразу у кількох галузях – у страховій та у тій, де здебільшого обертаються його клієнти.

Студентам дуже сподобалася екскурсія і лекція, вони задавали багато питань і спікер ґрунтовно та з наведенням прикладів з власної практики відповідав на ці питання. Закінчив лекцію Вадим Шевченко тим, що запросив студентів на практику в свою страхову компанію.

Такі зустрічі зі стейкхолдерами дуже важливі для студентів, оскільки саме під час них вони можуть зрозуміти особливості практичної роботи за своєю майбутньою професією!!!

Щиро дякуємо Вадиму Шевченко за екскурсію, змістовну лекцію та отримані практичні знання і сподіваємося на подальшу співпрацю!