Гостьова лекція за участі начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Анатолія Марценюка

4 квітня 2023 року в рамках проходження Навчальної практики студентами спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» та співпраці зі стейкхолдерами-роботодавцями  було проведено гостьову лекцію  за участі начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області Анатолія Марценюка. На лекції були присутні здобувачі вищої освіти спеціальностей «Фінанси, банківська справа та страхування» (перший курс), «Облік і аудит», «Менеджмент». Проведена лекція була присвячена питанням щодо особливостей роботи Держаудитслужби в сучасних умовах розвитку економіки України.

Запрошений гість спершу розповів студентам про свій професійний шлях розвитку. Починав працювати він з державного інспектора у податкових органах, потім очолював Головне управління ДФС у Хмельницькій області, був заступником начальника Західного офісу Державної аудиторської служби України, а зараз займає посаду начальника Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області. Анатолій Анатолійович, на своєму життєвому прикладі показав студентам, як маючи базові знання університету і бажання постійно вчитися, можна досягнути такої високої посади. Він впевнив студентів, що  досі щодня вчиться і його професійний девіз «Щоб від когось вимагати виконання закону, треба самому досконало його знати».

Також під час лекції Анатолій Анатолійович зазначив, що сьогодні державний фінансовий контроль спрямовано не лише на виявлення фінансових порушень, а насамперед на з’ясування причин їх виникнення, попередження таких порушень, а також на оцінку ефективного використання і збереження державних ресурсів.

Зацікавило студентів розповідь про історію створення Держаудитслужби України від 1917 року до сучасного часу. Також спікер досить детально розповів про організаційну будову та специфіку роботи в Держаудитслужбі України. Говорив відверто: про профілактику корупції серед підлеглих, реагування на багатомільйонні порушення, співпрацю з силовиками, проблеми перевірки військових частин та багато іншого. Закінчив лекцію тим, що запросив студент на практику в Держаудитслужбу в Хмельницькій області.

Щиро  дякуємо,  Анатолію Марценюку за змістовну лекцію та практичні знання та сподіваємося на подальшу співпрацю!