Викладачі кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Леся Матвійчук та Інна Доценко, разом зі студентами першого (бакаларського) рівня вищої освіти ОПП «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» Оленою Гуцол, Яною Білоцькою, Даріною Леонтьєвою, Максимом Туркан,  25 жовтня 2023 р., прийняли участь у круглому столі «Академічна доброчесність: досвід, практики, виклики, поступ», що відбувся у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за підтримки Міністерства науки і освіти України.

Під час заходу відбулося обговорення викликів у запровадженні політик та процедур академічної доброчесності в освітньому процесі; факторів, які заважають впровадженню культури академічної чесності. Також було обговорено позитивні практики ЗВО із протидії академічної недоброчесності.

До уваги учасників заходу було представлено змістовні доповіді та презентації:

– «Академічна доброчесність як стандарт поведінки і безумовна вимога часу», Олена Рижко, доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри видавничої справи та редагування Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка;

– «Політики академічної доброчесності, відкритої науки та штучного інтелекту в ЗВО: як забезпечити ефективну взаємодію?», Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету;

– «Імплементація принципів академічної доброчесності в практику діяльності університетів. Проблеми та шляхи вирішення”, Анатолій Мельниченко, проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Захід був корисним і для здобувачів-бакалаврів, які за результатами участі в круглому столі набули системи знань про сучасні принципи академічної доброчесності; навички і компетентності щодо організації освітньої та наукової роботи, з дотриманням правил академічної доброчесності та етичних норм здійснення освітньої діяльності та поглибили свої знання в рамках вивчення дисципліни «Університетська освіта та академічна доброчесність».