Академічна доброчесність – це основа якісної освіти, яка формує відповідальне суспільство та розвиває чесний підхід до навчання й наукової діяльності. Саме цьому питанню присвячений тиждень академічної доброчесності (17-20 березня 2025 року) у Хмельницькому національному університеті за ініціативи Студентської ради та підтримки відділу навчально-виховної роботи і відділу забезпечення якості освіти вищої освіти.
Впродовж тижня здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів ОПП «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» відвідали лекції, тренінги та взяли участь у панельних дискусій щодо принципів академічної доброчесності та відповідальності учасників освітнього процесу за їх порушення.
Тиждень академічної доброчесності розпочався лекцією «Культура якості освіти від ГО «Прогресильні»» (спікер: Євгенія Шелест, доцент кафедри HR-інжинірінгу в бізнес-економіці, член ГО «Прогресильні») та панельною дискусією «Штучний інтелект – відповідальне використання та етичні аспекти» (спікери: Валерія Швайко, студентка групи КІ2м-24-2 та Віталій Алексейко, асистент кафедри комп’ютерної інженерії та інформаційних систем).
18 березня з межах Тижня академічної доброчесності Відділом забезпечення якості вищої освіти проведений тренінг на тему «Порушення академічної доброчесності та способи їх запобігання: практичні кейси». Співробітники відділу ознайомили здобувачів вищої освіти з нормативною базою щодо дотримання академічної доброчесності в університеті. Для набуття практичних навичок запобігання порушенням академічної доброчесності учасникам тренінгу була запропонована групова робота з ситуативними кейсами. На заключному етапі зустрічі представники кожної підгрупи учасників презентували свої результати розв’язання кейсів, дискутували, висловлювали пропозиції щодо вирішення запропонованих ситуацій.
19 березня фінансисти долучилися до лекції д.е.н., професора Інни Чайковської, голови наукового товариства студентів та молодих вчених ХНУ.
Фінальним заходом стала зустріч учасників фокус-груп із темою «Штучний інтелект в освіті: використання без порушень академічної доброчесності». Спікером виступив Милько Володимир Володимирович, доцент кафедри технології машинобудування, який поділився практичними порадами щодо етичного застосування ШІ у навчальному процесі.





