Віртуальна лекція «Історія грошового обігу України» проведенна доктором історичних наук, старшим зберігачем фондів музею грошей НБУ – Андрієм Бойко-Гагаріним

ПРОДОВЖЕННЯ СПІВПРАЦІ КАФЕДРИ ФІНАНСІВ, БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ,  СТРАХУВАННЯ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ З НАЦІОНАЛЬНИМ БАНКОМ УКРАЇНИ

Викладачі кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку Хмельницького національного університету активно долучаються до освітніх заходів Національного банку України, що допомагає зробити освітній процес більш інформаційним, наочним та динамічним. Освітні заходи які організовує НБУ спрямовані на розвиток фінансової грамотності молодого покоління та формування високої фінансової культури українського суспільства.

22 лютого 2024 року в межах навчальних дисциплін «Гроші та кредит» та «Кредитування і контроль» здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» взяли участь у віртуальному турі до Музею грошей НБУ, під час якого була проведена онлайн лекція на тему «Історія грошового обігу України». Модератором заходу був Андрій Бойко-Гагарін – доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошей НБУ. Організаторами даного заходу були доценти кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку – Ларіонова Катерина Леонідівна і Матвійчук Леся Олексіївна.

Студенти мали змогу ознайомитися з історією грошового обігу на українських землях від давніх часів до сьогодення, з еволюцією зародження перших форм грошей, з їх основними функціями, з особливостями проведення перших грошових реформ, з появою перших кредитних відносин, а також дізнались про захист від підробки сучасних паперових грошей. Особливо студентів зацікавила повна колекція нумізматичної продукції, випущеної Національним банком України, а також приклади перших повноцінних і неповноцінних грошей.

Дякуємо Національному банку України за організацію заходів щодо підвищення фінансової грамотності студентів і сподіваємося на плідну співпрацю у майбутньому!