Виїзна лекція та екскурсія за участі директора відділення Хмельницьке №2 АТ «СЕНС БАНК» Казакова Віктора

У межах багатогранної співпраці кафедри фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку з стейкхолдерами-роботодавцями в аспекті подальшого розвитку та вдосконалення освітнього процесу 13 березня 2025 року відбулась екскурсія та виїзна лекція на тему «Особливості діяльності вітчизняної банківської системи на прикладі АТ «СЕНС БАНК» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Хмельницького національного університету спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» першого курсу навчання (групи ФБС24-1, ФБС-24-2). Лекція та екскурсія були проведені в контексті проходження «Навчальної практики» та вивчення дисципліни «Гроші та кредит». Разом із доцентом кафедри Ларіоновою Катериною студенти відвідали відділення Хмельницьке №2 АТ «СЕНС БАНК».

Провели гостьову екскурсію та виїзну лекцію Казаков Віктор – директор відділення  Хмельницьке №2 АТ «СЕНС БАНК» та Томчишина Ганна фахівець І категорії по роботі з VIP клієнтами АТ «СЕНС БАНК», яка є випускницею спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» Хмельницького національного університету.

Найбільш позитивні враження у студентів були від того, що зустріч відбулась в приміщені самого банку і спікери мали можливість під час лекції ознайомити студентів зі структурою відділення банку, показати специфіку роботи каси, відділів кредитування фізичних і юридичних осіб даного банку, наочно розповісти про особливості роботи працівників банку і показати їх робочі місця. Також, Казаков Віктор дуже цікаво розповів про історію створення банку, про його досягнення на вітчизняному фінансовому ринку.

Особливе враження на студентів справили розповіді спікерів про специфіку банківської професії. Вони отримали глибоке розуміння того, що робота в банківській сфері вимагає:

  • високої відповідальності – банківські працівники щоденно працюють з великими сумами коштів клієнтів, несуть відповідальність за точність проведення операцій та конфіденційність інформації;
  • стресостійкості та вміння швидко приймати рішення – спікери наголосили, що особливо в умовах воєнного стану, працівникам банку доводиться оперативно реагувати на непередбачувані ситуації та забезпечувати безперебійну роботу всіх відділів банку;
  • постійного професійного розвитку – Віктор Казаков поділився з студентами досвідом, як змінювались його професійні обов’язки з розвитком кар’єри, підкресливши необхідність постійного навчання та адаптації до нових фінансових інструментів і технологій;
  • поєднання фінансової експертизи та навичок комунікації – Ганна Томчишина розповіла про специфіку роботи з VIP-клієнтами, наголосивши на важливості не лише глибоких знань банківських продуктів, але й вміння будувати довірливі відносини з клієнтами;
  • командної роботи та взаємопідтримки – студенти були вражені тим, наскільки злагоджено працює колектив банку, і як важливо для успішної роботи відділення мати згуртовану команду професіоналів.

Окремо спікери зупинились на питаннях етики в банківській діяльності та важливості дотримання професійних стандартів. Вони наголосили, що репутація банківського працівника будується роками, але може бути втрачена через одне необдумане рішення.

Під час лекції обговорювались питання щодо особливостей діяльності державного банку в умовах воєнного станув Україні, про забезпечення безпеки банківської діяльності, про готовність працівників банку працювати 24/7 аби забезпечувати діяльність банківської системи під час війни, розуміючи, що від цього залежить фінансова підтримка роботи бізнесу в такий складний для нашої країни час.

Також, обговорювались питання щодо особливості кредитної політики банку під час війни та чим вона відрізняється від інших вітчизняних банків. Спікери детально розказували студентам про основні етапи процесу кредитування, про порядок укладання кредитного договору та видачи кредиту.

Для багатьох студентів стало відкриттям різноманіття кар’єрних можливостей у банківській сфері – від роботи з клієнтами до аналітичних, кредитних, інвестиційних напрямків, що дозволяє кожному знайти свою професійну нішу відповідно до особистих інтересів та здібностей.

Студенти проявили значний інтерес до теми, активно задавали питання та отримали ґрунтовні відповіді, підкріплені практичними прикладами з роботи банку. Особливе враження справила розповідь директора відділення про його професійний шлях, що продемонструвало можливості кар’єрного зростання для випускників даної спеціальності та необхідність постійно вдосконалювати свої професійні навички.

Кафедра фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку висловлює щиру вдячність працівникам АТ «СЕНС БАНК» за плідну співпрацю та практичний внесок у підготовку майбутніх фахівців!